• Zadzwoń : 501-764-897

„Dziecięcy Kącik” to miejsca stworzone z myślą o wspieraniu dzieci w wielkiej przygodzie jaką jest poznawanie świata i własnych możliwości.

Placówki „Dziecięcego Kącika” realizują cele i zadania określone w ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3 oraz  o systemie oświaty oraz wydanych na jej podstawie przepisach, a w szczególności podstawie programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Placówki są czynne cały rok, poza dniami ustawowo wolnymi od pracy, w godzinach 7.00-18.00. Każda z placówek ma inną strukturę wiekową grup. Grupy są kameralne  i liczą 10-16 dzieci.

 

Realizujemy zajęcia edukacyjne oparte na podstawie programowej stworzonej przez MEN. Wspomagamy się różnorodnymi publikacjami z zakresu edukacji dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, edukacji montessori, w tym wydawnictw WSIP, Nowa Era, Didasko oraz Yuka. 

           

 

 

W Przedszkolach „Dziecięcy Kącik” prowadzone są codziennie zajęcia edukacyjne i ogólnorowojowe.  Dzieci mają także wypełniony czas nie tylko swobodną i kierowaną zabawą, ale także ciekawymi zajęciami dodatkowymi:

Nasi wychowankowie uczestniczą 2 x w tygodniu w zajęciach muzycznych w ramach których rozwijają swoją wrodzoną muzykalność (elementy zajęć wg teorii E.E.Gordona – tzw. zajęcia gordonowskie),  poprzez zabawę pracują nad swoją koordynację ruchową (elementy rytmiki wg Dalcroze’a), wspólnie muzykują na instrumentach (elementy zajęć wg Orff’a), rozwijają swoją wyobraźnię poprzez aktywne słuchanie muzyki (wg Batii Strauss). Zajęcia muzyczne pozwalają pokazać dzieciom  piękno muzyki pochodzącej z różnych zakątków świata, rozwijają wyobraźnię dźwiękową, pamięć abstrakcyjną, rozwijają słuch,  ale przede wszystkim dostarczają im wiele radości. W czasie zajęć dzieci mają możliwość uczestnictwa w utworze muzycznym nie tylko w charakterze słuchacza, ale również w roli współtwórcy i współwykonawcy.

W czasie pobytu  odbywają się również zajęcia języka angielskiego. Na zajęciach w atmosferze zabawy z muzyką śpiewają piosenki, mówią wierszyki i rymowanki, a także uczestniczą w zabawach aktywizujących w języku angielskim. Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego: wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, z zabawą z rytmem i ruchem. Zajęcia  wspomagają ważne elementy rozwoju dzieci: Inteligencja językowa – poprzez poznanie przez dziecko prostych słów i zwrotów w języku angielskim za pomocą łatwo i przyjemnie przyswajanych piosenek i rymowanek, poprzez różnorodne ćwiczenia skojarzeniowe oraz dużą dozę Total Phisical Response (ruchu całym ciałem).

Warsztaty techniczne to zajęcia podczas których rozwijamy swoje umiejętności tworzenia, szycia, klejenia, rzeźbienia, cięcia i tworzymy różne przedmioty do codziennej zabawy, pracy lub tylko do podziwiania:)

Warsztaty kulinarne odbywają się 2 x w miesiącu. Na zajęciach dzieci poznają tajniki wykonywania prostych potraw : pieką różne ciasta i ciasteczka, robią kanapki,  sałatki, gotują galaretki, a także poznają kuchnie z innych krajów świata – gdy zajęcia są zintegrowane z zajęciami Klubu Małego Podróżnika.

Klub Małego Podróżnika to zajęcia edukacyjne podczas których przenosimy się z dziećmi do różnych zakątków kuli ziemskiej aby poznać dany kraj, jego mieszkańców ich zwyczaje oraz kuchnie. Zwieńczeniem podróży jest przygotowanie dania, które jest najbardziej znane dla danego kraju.

Dawno, dawno temu… 1 x w miesiącu dzieci wspólnie z nauczycielami poznają baśnie, bajki i legendy. Przygotowują mini inscenizacje, a także wykonują prace plastyczne związane z tematem.

Dzień koloru to comiesięczna impreza przedszkola związana z konkretnym kolorem. Wszyscy staramy się ubrać od stóp do głów w jeden kolor, aby potem uczestniczyć w zabawach i zajęcia edukacyjnych i plastycznych związanych z tym kolorem.

Działania plastyczne, zajęcia gimnastyczne prowadzone są w ramach codziennych zajęć edukacyjnych.

 

Dla dzieci potrzebujących konsulatacji logopedycznej pomocą służy Pani Logopedka : 2 x w roku Pani Logopedka prowadzi badania przesiewowe i jeśli zajdzie potrzeba proponuje terapię logopedyczną lub zajęcia wspomagające, które są dodatkowo płatne.